СТИМУЛ

кондитерська фабрика

Наш стимул – працювати для Вас і дарувати смак натуральних солодощів!

+38(056)747-00-10 +38(056)747-00-20 stimulsweet@gmail.com

НОВИНИ

Мармелад: види, смаки, текстури, технологія виробництва. Як вибрати самий кращий мармелад.

Мармелад – ласощі, які багато хто з нас любить з дитинства. Різноколірні желейні цукерки завжди джерело радості і гарного настрою не лише для дітей, але і для дорослих.
Історія мармеладу досить проста. Він прийшов до нас зі Сходу, де дозріває велика кількість фруктів, які потрібно було якось зберігати. Фруктові соки уварювали з цукром, а потім висушували, зберігаючи таким чином продукт на довгий час. Традиційно мармелад готували з яблук, айви, слив, абрикосів не випадково, – в цих фруктах високий вміст пектину. Саме завдяки пектину (натуральна желіруюча речовина) і виходить мармелад. Пізніше з’явилася технологія здобуття пектину з фруктів, мармелад стало можливим отримати з будь-яких інших фруктів і ягід.
З тих пір мармелад став дуже популярний у всьому світі.
Спробуємо розібратися: що таке мармелад, яким він буває, від чого залежить його текстура і на що звертати увагу при покупці мармеладу в торгівельній мережі.
Отже, що ж таке мармелад? Звернемося за роз'ясненнями до ДСТУ 4333-2004 (є логічним правонаслідувачем радянського ГОСТ 6442-89 «Мармелад. Технічні умови»), джерело https://dnaop.com.
Мармелад – це цукристий кондитерський виріб драглеподібної структури, виготовлений уварюванням фруктової або фруктово-ягідної або овочевої або фруктово-овочевої сировини та (чи) розчину драглеутворювача з цукром. Як бачите, рецепт справжнього мармеладу досить простий.
Технологія масового виробництва мармеладу не принципово змінилася і включає декілька етапів:
1. Підготовка мармеладної маси (цукровий сироп, патока, желіруюча речовина, натуральні смаки залежно від рецепту).
2. Уварювання маси в спеціальних казанах з постійним контролем температури.
3. Формування мармеладу (розлив мармеладної маси у форми або у формувальні маси).
4. Охолоджування маси, вистойка.
5. Декорування.
6. Упаковка мармеладу.
Традиційний мармелад виготовляють з додаванням пектину (яблучного або цитрусового). Саме на пектині готують традиційний «Желейний формовий мармелад», який ми любимо і знаємо з дитинства. Мармелад на пектині має найніжнішу, танучу текстуру. Улюблені желейні солодощі
різних фігурок і кольорів із смаком малини, дюшесу (груші) і лимону люблять мільйони. Для тих, хто стежить за фігурою і обмежує себе в цукрі, в асортименті є мармелад «Желейний формовий в кокосовій стружці».
Ще один з дуже популярних видів мармеладу – «Лимонно-апельсинові часточки». Ароматний мармелад, з приємною кислинкою, у вигляді часточок лимона і апельсина, з цукровою скоринкою, любить багато хто. Часточки роблять на агарі. Також в склад входить сбивна маса на основі
яєчного білка, яка і формує скориночку в часточках. Мармелад на агарі досить щільний, він добре тримає форму.

Сьогодні з’явилося багато нових видів мармеладу. Так, зараз дуже популярний мармелад, який не посипається цукром. Сьогодні, особливо у дітей, популярний всілякий жувальний мармелад. Це мармелад «Ягідка», «Jelly-mur». На відміну від агарового і пектинового мармеладу, цей мармелад має тугішу, жувальну текстуру, саме вона так подобається дітям.
Для формування мармеладу використовують різні форми: металеві, силіконові, з крохмалю.
Після охолоджування і вистойки мармеладу, його посипають дрібнокристалічним цукром або обробляють спеціальним харчовим воском для того, щоб він не злипався. Цукром мармелад посипають для того, щоб він не злипався, а ще тільки так на мармеладі формується і визріває та сама фірмова скоринка.
На цьому етапі мармелад упаковується і готовий їхати в магазини, щоб радувати своїм смаком мільйони любителів цих солодких, смачних і корисних ласощів. Нам залишається лише вибрати свій улюблений смак і текстуру і насолоджуватися!
У асортименті кондитерської фабрики СТИМУЛ представлений мармелад різних видів, форм і текстур, з різними смаками: малини, полуниці, винограду, ананасу, абрикосу, лимона, апельсина…
Крім того, мармелад на пектині пісний, він не містить продуктів тваринного походження.
Мармелад може урізноманітнити раціон живлення під час поста.
Весь цей мармелад представлений в каталозі на нашому сайті.
Доречі, мармелад – дієтичний продукт, його калорійність (трохи більше 300 ккал) набагато нижча, ніж у цукерок, шоколаду і солодкого печива. А наявність в його складі пектину, агару, натуральних соків робить його не лише смачним, але і корисним. Вибирайте мармелад за своїм смаком.
Запитуйте мармелад кондитерської фабрики СТИМУЛ в магазинах вашого міста і торгівельних мережах.

.